Bekir Altan'ın Mesajı

PAYAS'TA SPOR RÜZGARI


        Değerli Hemşehrilerim;

        Payas Belediyespor futbol takımımız, grubunda şampiyon oldu ve 3. lige yükseldi. Bundan duyduğumuz sevinci, coşkuyu hep birlikte yaşadık. Bu başarı, tesadüfen kazanılan bir maç veya şanslı bir gol sonucu elde edilmiş değildir. Takımımız sezon boyunca hiç yenilmedi. En az gol yiyen takım oldu. İstikrarlı, disiplinli ve ekip ruhu içinde yaşanan bir yıl sonunda buraya yükseldi. Bu münasebetle bölge ve ülke basınında haber ve köşe yazılarında yoğun olarak Payas’tan söz edildi. Milli takımımızın hocası Abdullah Avcı başta olmak üzere pek çok spor adamı, spor yazarları ve spor kulübü yöneticileri tarafından övgü dolu kutlamalar yapıldı.

        Payas Belediyespor, sadece futbolda şampiyonluk kazanan bir kulüp değil:

        Erkek voleybol takımımız, bu yıl bölge liginde şampiyon oldu ve 2. Lige yükseldi. Aynı zamanda Hatay ilini temsil eden tek takım durumunda.

        Halter takımımız, Şubat ayında Konya’da yapılan ve 54 takımın yarıştığı Yıldız Kulüpler Türkiye Şampiyonasında şampiyon oldu.

        Ardı ardına sökün edip gelen bu başarılar için Payas Belediyespor Başkanı Mehmet Ay ve yönetici arkadaşlarımıza, takım hocalarımız ve teknik ekiplerimize, sporcu gençlerimize teşekkür ediyor, daha ilerdeki zaferlerin hayaliyle büyülenmelerini diliyorum. Sporcularımıza destek veren bütün hemşehrilerimize de teşekkür ederken, bu desteğin daha da büyümesini bekliyorum.

        Bu başarılar, spor kulüplerinin yöneticileri, teknik adamlar ve spor yazarları arasında “Payas’ta ne oluyor, nasıl oluyor?” diye meraklı sorulara yol açtı. Payas Belediyesi’ni örnek belediye olarak gösteren açıklamalar yapıldı, yazılar yazıldı. Birçok Belediye başkanı, Payas Belediyesi’nin spor alanındaki çalışmaları nasıl tanzim ettiğini, nasıl yönettiğini incelemeye ve bizden destek istemeye başladılar.

        Hemşehrilerim;

        Payas’ta spora ilginin yükselişi ve başarı sebeplerini sizler biliyorsunuz: Biz, her yaştan hemşehrilerimizin spor yapma imkanı bulabilmesi için olağanüstü gayret harcamaktayız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çalışabilmesi, yetişmesi için hemen her spor dalında kurslar açtık, hocalar bulduk, takımlar kurduk. İmkanlarımızı zorlayarak her türlü malzeme ve ulaşım desteğini sağlamaya çalıştık.

        Payas’ta sporu, dar çevrelerin değil, kitlenin ilgi alanı ve aktivitesi haline getirmeye çalışıyoruz. Kadınlarımızın grup halinde spor yapabilmesi, Kapalı Spor Salonu’ndan faydalanabilmesi için, belli bir program içinde, günlük olarak yüzlerce hanım hemşehrimizi otobüslerle mahallelerden alıp salona götürüyor, sonra da tekrar mahallelere dağıtıyoruz. Kapalı spor salonumuz, analar ve çocuklarıyla, genç kızlar ve erkeklerle sürekli dolup boşalmaktadır. Payas’ta sporla ilgili her istek, Belediyespor kulübümüzden ilgi görmektedir.

        İlçemizde sporla uğraşmak, her geçen gün daha da yaygınlaşmalıdır. Öncelikle çocuklarımızı spor yapmaya teşvik edelim. Her yaştan insanımız için önemli olan sporun, çocuklara neler kazandıracağını unutmayalım: Spor, çocuklarımızda sorumluluk duygusunu, disiplinli, düzenli çalışma alışkanlığını geliştirir. Sabır ve dikkat melekelerini, kendine güven duygusunu güçlendirir. Toplum içinde uyumlu insan olma özelliklerini besler. Kötü alışkanlıklardan, uyuşturucu gibi tuzaklara düşme tehlikesinden korur. Kısacası, çocuklarımız için spor, hayatın “olmazsa olmaz” önemdeki ihtiyacıdır. Her çocuğumuz sevdiği bir sporla uğraşmalıdır.

        Benim belediyecilik anlayışımda; şehrin imarı, temizliği, yolu, suyu gibi temel konular yanında kültür, sanat, spor gibi alanlarda hizmet vermek de birinci derecede önemlidir. Belediyemizin geçici mali sıkıntı yaşadığı dönemlerde bile bu alanlardaki hizmetlere olanca desteği vermemizin sebebi budur.

        Payas’ta esen spor rüzgarının kaynağı, işte bu zihniyet ve fedakarlık yüklü ekip ruhudur.

        Yarınlarda, olimpiyat şampiyonu Payaslı spor yıldızlarını kucaklama ümidiyle…

        Evlerinize huzur, sağlık ve bereket diliyorum.


                                                        Bekir Altan

                                                        Payas Belediye Başkanı

SON OYNANAN KARŞILAŞMA
PAYAS BELEDİYESPOR 1975
2-2
KEMER TEKİROVA SPOR
BİR ÖNCEKİ KARŞILAŞMA
PAYAS BELEDİYESPOR 1975
3-0
HALİDE EDİP ADIVARSPOR
Spor Toto 3. Lig 2.GRUP FİKSTÜRÜ
Bu Web Sayfası
Payas Belediyesi
Tarafından Hazırlatılmıştır.